Terakotová armáda a její historie

Když se řekne Terakotová armáda, ví mnoho lidí, že se jedná o skutečně celosvětový pojem, který je hodný obdivu. Není se čemu divit, jelikož tisíce soch jsou něčím, co doslova bere dech. Podívejme se společně na to, jak je vlastně Terakotová armáda stará a jaká je její historie. I to jasně přispívá k tomu, že vám přijde maximálně unikátní. Tím si můžete být stoprocentně jisti.

Císař z dynastie Čchin

Nejprve je třeba začít tím, ke komu se Terakotová armáda vlastně konkrétně váže. Jedná se o císaře, kterým byl z dynastie Čchin a který žil v období třetího století před naším letopočtem. Pojmem Terakotová armáda se v dnešní době nazývá jeho jedinečné mauzoleum, které pochopitelně vzniklo hned po jeho smrti. Konkrétní lokalita je nedaleko města Si-an, v čínské provincii Šen-si. Unikátností daného mauzolea je to, že jeho velikost je okolo 26 kilometrů čtverečných.

Vznik okolo roku 220 před naším letopočtem

Toto je ono datum, ke kterému se Terakotová armáda často přisuzuje. Jde tedy o datum vzniku samotné hrobky a daného unikátu, který je dnes zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO. Právě toto je onen rok, kdy byl císař pohřben a spolu s tím zde bylo pohřebeno na 8 000 jednotlivých válečníků. A to s cílem primárně jeho ochrany. Jednotlivé sochy byly v té době vyrobené z pálené hlíny a právě pro její kvalitu vydržely dodnes – i když už ne ve svých původních barvách.

Hlavně na počest

A proč právě císař z dynastie Čchin, který byl dříve králem, který se označoval jako Čeng? Jelikož se jednalo o významnou čínskou osobnost. Dokázal zemi rozdělit na komandérie a jednotlivé okresy. Také vybudoval mnoho silnic, zavedl v celé zemi jednotnou měnu, nebo neváhal myslet na ochranu a začal budovat čínskou zeď. Právě díky tomu byl následně pohřbený tak, aby jeho hrobka byla skutečně celosvětově unikátní. A to se povedlo, což lidé obdivují také ne celé řadě celosvětových výstav