Co je to Terakotová armáda?

Pojem známý jako Terakotová armáda není rozhodně něčím, coby bylo jakkoliv tuctové, nebo dokonce i nezajímavé. Je tomu právě naopak. Pokud bychom, se měli podívat na to, co je to Terakotová armáda, rozhodně se nejedná o žádnou reálnou vojenskou sílu. V tomto směru mohou být lidé klidní. O armádu se ale přece jenom jedná, ale ve zcela jiném slova smyslu.

Jde o jedinečné mauzoleum

Ano, pojem Terakotová armáda je spojený s jedinečným mauzoleem z dynastie Čchin. Ten je pohřbený nedaleko města Si-an, v hrobce, která je svým způsobem skutečně unikátní. Proč? Jelikož právě v této hrobce se Terakotová armáda nachází. Jde o mnoho bojovníků, kteří mají za cíl chránit samotného císaře. Pokud se podíváme na celkovou velikost daného mauzolea, tak je velké přes 46 kilometrů čtverečných. To už samo o sobě jasně ukazuje, že se nejedná o nic malého.

Jak vlastně Terakotová armáda vypadá?

Jednotlivé indicie nám do sebe poměrně zajímavě zapadají a tak se můžeme podívat přesně na to, jak vlastně Terakotová armáda vypadá. I zde budou někteří překvapeni, jelikož se jedená o více než 8 000 jednotlivých válečníků. Nejedná se pochopitelně o živé či mrtvé osoby, jelikož každý takový válečník je vyrobený z pálené hlíny. V době vzniku byly dané sochy dokonce i barevné, ale jak se na nich podepsal zub času, tak působí jednotně.

Nejenom v Číně

Kdo si myslí, že Terakotová armáda je k vidění jenom v Číně, rozhodně tomu tak není. Protože jde o skutečný unikát, tak sochy cestují po celém světě a je možné je vidět i u nás. V rámci speciálních výstav lze vidět jedinečné historické dílo, ze kterého rozhodně přechází zrak. To potvrdí každý, kdo se rozhodl si dané unikáty prohlédnout. Samozřejmě ještě více přechází zrak ve chvíli, kdy jsou jednotlivé sochy viděny na svém originálním a rozsáhlém místě. Tady už je to skutečně naprosto unikátní pohled.